Raceverslag deel 2: VM wint race en titel op Nürburgring!

Gepubliceerd op 17 augustus 2008 door Niels Hendrix

Met nog ongeveer één derde van de 1000 kilometer te gaan op het circuit in de Duitse Eifel, gaat de Porsche van Van Merksteijn Motorsport by Equipe Verschuur aan de leiding in de LMP2 klasse. Probleemloos, mogen we wel zeggen. Zowel Jeroen Bleekemolen als Jos Verstappen rijden constante en -nog belangrijker- snelle rondetijden en lopen alsmaar uit op de concurrentie. Één ronde voorsprong worden er twee en met Team Essex op de vijfde positie is Van Merksteijn Motorsport zelfs virtueel kampioen.

Zo ver is het echter nog lang niet want de Deense Porsche heeft de vaart er goed in zitten en rijdt de Zytek van Embassy Racing voorbij. Als het noodlot dan toeslaat bij de op dat moment op tweede positie rijdende Horag Racing Porsche, ligt Team Essex derde. De Zwitserse Porsche staat met een lekkend reservoir met remvloeistof stil in de pitbox, verliest een half uur en is kansloos voor de punten.
Mocht de race in deze volgorde finishen dan wint Van Merksteijn Motorsport het kampioenschap maar het is dan nog 30 ronden met dichtgeknepen billen afwachten voor de inmiddels volgelopen pitbox van VM.

Het blijft onduidelijk of de Pescarolo auto van Saulnier Racing nog een pitstop moet maken. In dat geval zou Team Essex tweede kunnen worden en het mogelijke kampioenschapsfeest uitstellen. Die pitstop komt er maar is een snelle 'splash & dash' zonder plaatsverlies en Lahaye en Ragues pakken voor Saulnier Racing verdiend de tweede plaats. Met Van Merksteijn Motorsport op de eerste en Team Essex op de derde plaats, is het kampioenschap voor het Nederlandse team binnen!

De uitslag van de 1000 km van de Nürburgring:

Overall:

   Nr Team                       Car                       Class Laps Fastest Box
 1  8 Team Peugeot Total         Peugeot 908 Hdi-FAP       LMP1	 195  1:40.962  6
 2  7 Team Peugeot Total         Peugeot 908 Hdi-FAP       LMP1	 195  1:40.501  6
 3  2 Audi Sport Team Joest      Audi R10 TDI              LMP1  194  1:42.086  6
 4  1 Audi Sport Team Joest      Audi R10 TDI              LMP1	 194  1:41.211  7
 5 10 Charouz Racing System      Lola Aston Martin         LMP1	 189  1:43.713  6
 6  5 Team Oreca Matmut          Courage-Oreca Judd        LMP1	 188  1:45.472  5
 7 34 Van Merksteijn Motorsport  Porsche RS Spyder         LMP2	 188  1:45.697  5
 8 15 Creation AIM               Creation - Aim            LMP1	 187  1:46.118  5
 9 35 Saulnier Racing            Pescarolo Judd            LMP2	 184  1:47.652  7
10 31 Team Essex                 Porsche RS Spyder         LMP2	 184  1:46.391  6
11 46 Embassy Racing             WF01 Zytek                LMP2	 183  1:48.217  6
12 40 Quifel ASM Team            Lola AER                  LMP2	 182  1:46.596  6
13 25 RML                        Lola MG                   LMP2	 181  1:47.445  6
14 45 Embassy Racing             WF01 Zytek                LMP2	 180  1:47.904  6
15 32 Barazi Epsilon             Zytek 07S                 LMP2	 180  1:46.881  6
16 33 Speedy Racing Team Sebah   Lola Judd                 LMP2	 179  1:45.732  9
17 41 Trading Performance        Zytek 07S                 LMP2	 179  1:49.311  5
18 17 Pescarolo Sport            Pescarolo Judd            LMP1	 176  1:45.909  7
19 18 Rollcentre Racing          Pescarolo Judd            LMP1	 175  1:47.515  6
20 59 Team Modena                Aston Martin DBR9         LMGT1 172  1:54.850  5
21 44 Kruse Schiller Motorsport  Lola Mazda                LMP2	 172  1:48.094  6
22 14 Creation AIM               Creation Aim              LMP1  172  1:45.740  7
23 27 Horag Racing               Porsche RS Spyder         LMP2  170  1:46.459  5
24 96 Virgo Motorsport           Ferrari F430 GT           LMGT2 169  1:58.353  5
25  6 Team Oreca Matmut          Courage-Oreca Judd        LMP1  167  1:44.947  7
26 77 Team Felbermayr-Proton     Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 167  1:59.443  4
27 76 Imsa Performance Matmut    Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 167  1:59.772  4
28 99 JMB Racing                 Ferrari F430 GT           LMGT2 166  1:59.940  5
29 85 Snoras Spyker Squadron     Spyker C8 Laviolette      LMGT2 165  2:00.767  5
30 75 Imsa Performance Matmut    Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 164  2:01.347  4
31  4 Saulnier Racing            Pescarolo Judd            LMP1  164  1:49.925  7
32 21 Epsilon Euskadi            Epsilon Euskadi Judd      LMP1  163  1:45.078  7
33 98 JMB Racing                 Ferrari F430 GT           LMGT2 163  2:00.228  5
34 95 James Watt Automotive      Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 162  2:00.657  5
35 20 Epsilon Euskadi            Epsilon Euskadi Judd      LMP1  160  1:45.665  6
36 26 Bruichladdich Radical      Radical AER               LMP2  159  1:50.294  5
37 88 Team Felbermayr-Proton     Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 157  2:02.288  5
38 90 Farnbacher Racing          Ferrari F430 GT           LMGT2 156  1:59.114  8
39 94 Speedy Racing Team         Spyker C8 Laviolette      LMGT2 145  2:01.863  5
40 72 Luc Alphand Aventures      Corvette C6.R             LMGT1 140  1:55.919  5
41 55 IPB Spartak Racing         Lamborghini               LMGT1 131  1:55.585  6
42 37 WR / Salini                WR Zytek                  LMP2  126  1:53.612  6
43  3 Scuderia Lavaggi           Lavaggi AER               LMP1  110  1:49.804  6
44 91 Farnbacher Racing          Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 101  1:59.595  3
45 16 Pescarolo Sport            Pescarolo Judd            LMP1   97  1:45.572  4
46 73 Luc Alphand Aventures      Corvette C6.R             LMGT1  50  1:54.869  2
Per klasse:
   Nr Team                       Car                       Class Laps Fastest Box
 1  8 Team Peugeot Total         Peugeot 908 Hdi-FAP       LMP1	 195  1:40.962  6
 2  7 Team Peugeot Total         Peugeot 908 Hdi-FAP       LMP1	 195  1:40.501  6
 3  2 Audi Sport Team Joest      Audi R10 TDI              LMP1  194  1:42.086  6
 4  1 Audi Sport Team Joest      Audi R10 TDI              LMP1	 194  1:41.211  7
 5 10 Charouz Racing System      Lola Aston Martin         LMP1	 189  1:43.713  6
 6  5 Team Oreca Matmut          Courage-Oreca Judd        LMP1	 188  1:45.472  5
 7 15 Creation AIM               Creation - Aim            LMP1	 187  1:46.118  5
 8 17 Pescarolo Sport            Pescarolo Judd            LMP1	 176  1:45.909  7
 9 18 Rollcentre Racing          Pescarolo Judd            LMP1	 175  1:47.515  6
10 14 Creation AIM               Creation Aim              LMP1  172  1:45.740  7
11  6 Team Oreca Matmut          Courage-Oreca Judd        LMP1  167  1:44.947  7
12  4 Saulnier Racing            Pescarolo Judd            LMP1  164  1:49.925  7
13 21 Epsilon Euskadi            Epsilon Euskadi Judd      LMP1  163  1:45.078  7
14 20 Epsilon Euskadi            Epsilon Euskadi Judd      LMP1  160  1:45.665  6
15  3 Scuderia Lavaggi           Lavaggi AER               LMP1  110  1:49.804  6
16 16 Pescarolo Sport            Pescarolo Judd            LMP1   97  1:45.572  4
   Nr Team                       Car                       Class Laps Fastest Box
 1 34 Van Merksteijn Motorsport  Porsche RS Spyder         LMP2	 188  1:45.697  5
 2 35 Saulnier Racing            Pescarolo Judd            LMP2	 184  1:47.652  7
 3 31 Team Essex                 Porsche RS Spyder         LMP2	 184  1:46.391  6
 4 46 Embassy Racing             WF01 Zytek                LMP2	 183  1:48.217  6
 5 40 Quifel ASM Team            Lola AER                  LMP2	 182  1:46.596  6
 6 25 RML                        Lola MG                   LMP2	 181  1:47.445  6
 7 45 Embassy Racing             WF01 Zytek                LMP2	 180  1:47.904  6
 8 32 Barazi Epsilon             Zytek 07S                 LMP2	 180  1:46.881  6
 9 33 Speedy Racing Team Sebah   Lola Judd                 LMP2	 179  1:45.732  9
10 41 Trading Performance        Zytek 07S                 LMP2	 179  1:49.311  5
11 44 Kruse Schiller Motorsport  Lola Mazda                LMP2	 172  1:48.094  6
12 27 Horag Racing               Porsche RS Spyder         LMP2  170  1:46.459  5
13 26 Bruichladdich Radical      Radical AER               LMP2  159  1:50.294  5
14 37 WR / Salini                WR Zytek                  LMP2  126  1:53.612  6
   Nr Team                       Car                       Class Laps Fastest Box
 1 59 Team Modena                Aston Martin DBR9         LMGT1 172  1:54.850  5
 2 72 Luc Alphand Aventures      Corvette C6.R             LMGT1 140  1:55.919  5
 3 55 IPB Spartak Racing         Lamborghini               LMGT1 131  1:55.585  6
 4 73 Luc Alphand Aventures      Corvette C6.R             LMGT1  50  1:54.869  2
   Nr Team                       Car                       Class Laps Fastest Box
 1 96 Virgo Motorsport           Ferrari F430 GT           LMGT2 169  1:58.353  5
 2 77 Team Felbermayr-Proton     Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 167  1:59.443  4
 3 76 Imsa Performance Matmut    Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 167  1:59.772  4
 4 99 JMB Racing                 Ferrari F430 GT           LMGT2 166  1:59.940  5
 5 85 Snoras Spyker Squadron     Spyker C8 Laviolette      LMGT2 165  2:00.767  5
 6 75 Imsa Performance Matmut    Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 164  2:01.347  4
 7 98 JMB Racing                 Ferrari F430 GT           LMGT2 163  2:00.228  5
 8 95 James Watt Automotive      Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 162  2:00.657  5
 9 88 Team Felbermayr-Proton     Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 157  2:02.288  5
10 90 Farnbacher Racing          Ferrari F430 GT           LMGT2 156  1:59.114  8
11 94 Speedy Racing Team         Spyker C8 Laviolette      LMGT2 145  2:01.863  5
12 91 Farnbacher Racing          Porsche 997 GT3 RSR       LMGT2 101  1:59.595  3

Niels Hendrix